(ВИДЕО) ПРОНАЈДЕНИ 175 СТАРИ АВТОМОБИЛИ ВО НАПУШТЕНА ХАЛА ВО ЛОНДОН: Сите олдтајмери ќе бидат ставени на аукција

Во една напуштена хала во Лондон е пронајдена огромна количина „заборавени“ класични автомобили кои сега одат на аукција. По стандардниот ремонт автомобилите ќе се продаваат по многу повисоки цени.

Порше 911 од 1974 година, Бе-ем-ве М5 и 2002 година, Мерцедес СЛ и В123 (и купе) и Нисан 300 ЗХ се само дел од колекционерските задоволства откриени во напуштена хала во Лондон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by London Barn Finds (@londonbarnfinds)

Автомобилите со години стоеле заборавени, доказ за тоа е фактот што се покриени со дебел слој прашина.

Дури 174 автомобили ќе бидат ставени на аукција, а повеќето од нив ќе се продаваат по многу повисоки цени.

Ова е одлична можност за сите љубители на класичните автомобили бидејќи повеќето од нив се здрави автомобили на кои им е потребна само малку „шминка“ и добар сервис.

Слични објави

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.
Се вчитува....