8.8 C
Скопје
23:09 - 20 април, 2024

(ВИДЕО) ПРОНАЈДЕНИ 175 СТАРИ АВТОМОБИЛИ ВО НАПУШТЕНА ХАЛА ВО ЛОНДОН: Сите олдтајмери ќе бидат ставени на аукција

олдтајмер

Во една напуштена хала во Лондон е пронајдена огромна количина „заборавени“ класични автомобили кои сега одат на аукција. По стандардниот ремонт автомобилите ќе се продаваат по многу повисоки цени.

Порше 911 од 1974 година, Бе-ем-ве М5 и 2002 година, Мерцедес СЛ и В123 (и купе) и Нисан 300 ЗХ се само дел од колекционерските задоволства откриени во напуштена хала во Лондон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by London Barn Finds (@londonbarnfinds)

Автомобилите со години стоеле заборавени, доказ за тоа е фактот што се покриени со дебел слој прашина.

Дури 174 автомобили ќе бидат ставени на аукција, а повеќето од нив ќе се продаваат по многу повисоки цени.

Ова е одлична можност за сите љубители на класичните автомобили бидејќи повеќето од нив се здрави автомобили на кои им е потребна само малку „шминка“ и добар сервис.

Слични објави

„Ајде веќе!“: Харис ѝ се дерел на Мелина пред сите, не сакал да дава изјави за медиумите

Еспресо

Единаесет милиони прегледи за 11 часа: Тејлор Свифт на најубав начин му оддаде почит на легендарниот филм, овој детаљ ги воодушеви сите

еспресо

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо
Се вчитува....