19.9 C
Скопје
19:14 - 18 мај, 2022

ТРИ АПЛИКАЦИИ КОИ ВЕДНАШ ТРЕБА ДА ГИ ИЗБРИШЕТЕ ОД ВАШИОТ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН: Не чекајте!

мобилен

Смарт-телефоните и покрај сите магични можности кои ги носат во нашиот живот, претставуваат и оптеретување – а ова е листата на апликации која би било најдобро да се избришат.

Без разлика дали со нив можат да се следат корисниците, трошат многу батерија или заземаат меморија – овие апликации само ќе ви штетат, Попјулар Механикс наведува шест од нив кои најдобро е воопшто да ги немате на својот мобилен телефон.

Фејсбук

Не се плашете, никој не сака да ви го одземе Фејсбукот. Сепак, фактот е дека освен тоа што е наметлива, оваа апликација ја троши батеријата повеќе од било која друга. Заради тоа, наместо апликацијата користете го Фејсбук букмаркот, кој ќе стои на вашиот почетен екран и ќе го отвори вашиот профил во интернет пребарувачот.

Accu Weather

Колку и да се корисни, ваквите апликации и тоа како ја исцрпуваат вашата батерија, бидејќи константно ажурираат податоци. Наместо апликација за временска прогноза, користете ја гласовната „OK, Google“ опција.

Апликации за брзо полнење

Постојат безброј апликации кои нудат ветување дека ќе можете брзо да го наполните својот телефон. Факт е дека ништо не може да го наполни вашиот мобилен побрзо од тоа што овозможуваат вашите подесувања. Таквите апликации се измама.

Слични објави

Славчо Попоски прогнозира: Многу топло, до 35 степени, проверете кога!

Ј.К.Д

Амбер Херд стисната во ќош од адвокатката на Џони Деп: Овие две важни прашања ја откриваат лагата на глумицата

Еспресо

Три работи кои им пречат на кучињата, а ние упорно ги правиме

М. Р.

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо
Се вчитува....