Стрес и проблеми со алкохолот: Ѕвездата на „ИГРА НА ПРЕСТОЛИ“ на рехабилитација

Ѕвездата на „Игра на престолите“, актерот Кит Харингтон (Џон Сноу) завршил на рехабилитација откако е емитувана последната епизода на хит-серијалот, соопштил неговиот портпарол.

„Кит одлучи да ја искористи паузата во неговиот работен распоред како прилика некое време да се повлече и да поработи на решавањето на некои лични проблеми“, стои во соопштението.

Благодарение на „Играта на престолите“, Харингтон стана светки познат.

Дејли мејл објави дека глумецот тешко го погодило завршувањето на серијалот и дека е на рехабилитација поради стрес, исцрпеност и проблеми со алкохолот.

Престојот во центарот за рехабилитација „Privé-Swiss Wellness“ во кој Кит сега се наоѓа, чини повеќе од 120.000 долари месечно. За тоа богатство ги учат посетителите како да се справуваат со стресот и со негативните емоции, пишува Дејли мејл. Неофицијално во неговата програма е и помошта во одвикнување од алкохолот.

Неговата сопруга Роус Лесли, со која се запознал на снимањето на „Игра на престолите“, му пружа целосна поддршка.

„Сакаме Кит конечно да се одмори и да си дојде на себе. Потребни му се мир и тишина“, велат неговите пријатели.

Слични објави

Ѕирнете во луксузниот дом на Новак и Јелена Ѓоковиќ проценет на 9 милиони долари (ФОТО)

Igor

Српска пејачка позира „пиштол гола“, а фановите и напишаа дека нема срце! (ФОТО)

Igor

Кумот од Кипар, невестата во венчаницата на Цеца! Нови детали за свадбата на Вељко и Богдана (ФОТО)

Igor

ВИДЕО: Серена Вилијамс и Олимпија уживаат во преслатка караоке сесија

Васко Спасоски

„Звуците на Чаршијата“ по 13-ти пат, ТАМАРА ТОДЕВСКА меѓу многуте учесници

Igor

Најдобрата пријателка на Меган Маркл во самоизолација поради коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

13 − девет =

Слични објави

Ештон Кучер се разголе пред сопругата, а за тоа имаше уренебесна причина (ВИДЕО)

Слободен печат

Ниту дебелиот џемпер не успеа да ги сокрие накострешените гради на Џенифер Лопез (ФОТО)

Васко Спасоски

Пејачката Тамара Тодевска ќе настапи во геј-клуб во Лондон!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 24 ноември: Ќе бидете расположени за љубов и за покажување емоции

Слободен печат

Поради својот заштитен знак ДОБИВА СМРТНИ ЗАКАНИ (ФОТО)

Igor

Замешаа двете со задниците и сè застана: Погледнете како тверкаат Џеј Ло и Шакира (ВИДЕО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian