19.8 C
Скопје
07:12 - 24 септември, 2023

Стрес и проблеми со алкохолот: Ѕвездата на „ИГРА НА ПРЕСТОЛИ“ на рехабилитација

Ѕвездата на „Игра на престолите“, актерот Кит Харингтон (Џон Сноу) завршил на рехабилитација откако е емитувана последната епизода на хит-серијалот, соопштил неговиот портпарол.

„Кит одлучи да ја искористи паузата во неговиот работен распоред како прилика некое време да се повлече и да поработи на решавањето на некои лични проблеми“, стои во соопштението.

Благодарение на „Играта на престолите“, Харингтон стана светки познат.

Дејли мејл објави дека глумецот тешко го погодило завршувањето на серијалот и дека е на рехабилитација поради стрес, исцрпеност и проблеми со алкохолот.

Престојот во центарот за рехабилитација „Privé-Swiss Wellness“ во кој Кит сега се наоѓа, чини повеќе од 120.000 долари месечно. За тоа богатство ги учат посетителите како да се справуваат со стресот и со негативните емоции, пишува Дејли мејл. Неофицијално во неговата програма е и помошта во одвикнување од алкохолот.

Неговата сопруга Роус Лесли, со која се запознал на снимањето на „Игра на престолите“, му пружа целосна поддршка.

„Сакаме Кит конечно да се одмори и да си дојде на себе. Потребни му се мир и тишина“, велат неговите пријатели.

Слични објави

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо

(Фото) Една фотографија била пресудна за Хари и Меган да го напуштат кралското семејство

Еспресо

Научници на симпозиум ќе дебатираат за влијанието на Тејлор Свифт

Еспресо

(Видео) Де Ниро ќе ја репризира улогата на таксист – но во реклама за „Убер“

Еспресо
Се вчитува....