Сергеј Трифуновиќ на „Олд трафорд“ ја пееше химната на Ливерпул (ВИДЕО)

Српскиот актер вчера го бодреше својот омилен тим Партизан на гостувањето кај Манчестер јунајтед во рамките на Лигата на Европа.

Тој во еден момент од средбата направи несекојдневен потег, добро расположен почна да ја пее химната на Ливерпул „You’ll never walk alone“. Манчестер јунајтед и Ливерпул се двете најтрофејни екипи и најголеми ривали во Англија.


Иако ја пееше химната на најголемиот ривал, навивачите на Манчестер јунајтед не му се налутија на Трифуновиќ, дури и ги насмеа двајцата фанови на домашниот тим но и поголема група која средбата ја гледаше од ВИП ложите на „Олд трафорд“.

Слични објави

Скорсезе буквално заспа додека Еминем рапуваше на церемонијата на Оскарите (ВИДЕО)

Еспресо

Близнаци родени во екот на пандемијата ги добија имињата Корона и Ковид

Еспресо

Бела Хадид призна: Работата ме натера да плачам секој ден!

Igor

Хрватската тенисерка го запали Инстаграм: Има повеќе секси фотки отколку победи во кариерата (ФОТО)

Igor

Зарем има поубава глетка од ова: Џеј Ло игра стриптиз на шипка (ВИДЕО)

Igor

Ќерката на Шабан Шаулиќ сними песна, му ја посвети нему

Igor

Остави Коментар

2 × два =

Слични објави

Ѓоковиќ во прегратка со најзгодната Хрватка – Најубавата новинарка воодушевена од Србинот (ФОТО)

Igor

Лила Филиповска се фати за работа (ФОТО)

Igor

Наградата за животно дело во Кан за Ален Делон

Igor

Псевдонимите на познатите

Igor

Шварценегер мораше да јаде ТЕСТИСИ од МИСИР поради едно прашање кое не сакаше да го одговори! (ВИДЕО)

Igor

Како да заборавила да се облече: Погледнете во каков стајлинг ќе настапува Јелена Карлеуша вечерва (ФОТО)

Igor