Пронајдена е неактивирана бомба! Анџелина Џоли евакуирана од снимањето

Екипата на новото остварување на „Марвел“, „The Eternals“ итно е евакуирана од сетот откако е пронајдена недетонирана бомба на местото каде што е снимана сцената.

Ѕвездите на филмот, Анџелина Џоли и Ричард Маден, откако била пронајдена бомбата веднаш биле преместени на безбедно место. Местото на случувањето е Фуертевентура на Канарските Острови.

Како што пренесуваат странските медиуми, сите биле во паника, а веднаш стигнала екипа од професионалци кои ја отстраниле бомбата.

„Беше страшно. Бомбата стоела таму со децении недопрена, а којзнае што сè можеше да се случи, можеше да се активира“, рекол извор за „The Sun“.

Сè уште не се знае од каде е бомбата или колку долго стоела таму, но се знае дека островот го користеле Германците како своја база во текот на Втората светска војна.

Во актерската екипа се наоѓаат и Селма Хаек и Кит Харингтон, за кои не е познато дали тогаш се наоѓале на снимањето.

Слични објави

Вдовицата која изгуби милиони поради Инстаграм

Igor

КАРЛЕУША ДИВЕЕШЕ НИЗ БЕЛГРАД: Прво седна во БЕСНАТА кола, а потоа направи нешто за што се ОДИ ВО ЗАТВОР! (ВИДЕО)

Igor

Ела Дворник: Кога ме прашуваат како ќе ми се вика бебето, им го кажувам ова име. Реакциите се феноменални!

Igor

Џенифер Лопез во елемент: Сакала да ги истакне мускулите, а ги покажала ГАЌИЧКИТЕ (ФОТО)

Igor

Партнерите ги остави без наследство од 98 милиони – Во чии раце ќе оди богатството на Џорџ Мајкл?

Igor

ВОДИТЕЛКАТА ГО ПОКАЖА СВОЕТО СОВРШЕНО ТЕЛО, и ја израдува машката популација! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

6 + десет =

Слични објави

Семките од јаболко веднаш фрлете ги, во нив се крие смртоносен отров

Igor

Сузана Гавазова сигурно би ја запалила оваа фотографија: Погледнете како изгледаше пред повеќе од 15 години (ФОТО)

Igor

Дуа Липа се раздели од саканиот?

Igor

МАЈЛИ САЈРУС МУ ПОРАЧА: Јас сум повеќе маж отколку што ти некогаш ќе бидеш! (ФОТО)

Igor

Тејлор Свифт го живее својот кошмар: Моќните продуценти може да ѝ го загорчат животот!

Igor

Дами, вака треба да изгледате: Амал Клуни воодушеви со модниот избор (ФОТО)

Igor