Познатата актерка ја одбила главната улога во „Титаник“: Не го сакав тоа

Актерката Клер Дејнс неодамна во едно интервју откри дека ја одбила главната улога во еден од најпознатите филмски класици – „Титаник“.

Мислам дека улогата ми беше понудена, не сум сосема сигурна. Конкуренцијата беше голема – рекла актерката.

Дејнс и Дикаприо глумеа заедно во филмот „Ромео и Јулија“ од 1996 година, снимен малку пред да започне продукцијата на „Титаник“.

Дејнс раскажува и за тоа дека Дикаприо имал дилема дали воопшто да ја прифати улогата во „Титаник“.

Во еден момент само ме погледна и рече: „Ќе го направам тоа! Ќе го направам тоа!“. Сепак, забележав дека не е толку сигурен. Го погледнав и му реков – „Целосно те разбирам зошто си се одлучил на тоа. Јас се уште не сум подготвена“ – раскажува актерката.

View this post on Instagram

Power-Officing on a Sunday.

A post shared by Claire Danes (@clairedanes) on

И покрај сѐ, Дејнс истакнува дека ниту малку не се кае поради тоа што не била дел од мегапопуларниот „Титаник“, посебно откако видела на кој начин се однесуваат луѓето кон Дикаприо откако стана познат, пишува Фокс Њуз.

Чувствував како да сум многу блиску до такво ниво на слава, но тоа едноставно не можев да го поднесам, ниту пак сакав – заклучила актерката.

Фото: Инстаграм

Клер Дејнс денеска е најпозната по улогата во серијата „Татковина“, а главната улога во „Титаник“, секако, отиде во рацете на Кејт Винслет.

Слични објави

Каде на одмор по пандемијата? Селскиот туризам им годи на сите, а на децата со астма пониска планина

Еспресо

Снуп Дог го слуша Шабан Шаулиќ во автомобил! Раперот се гледа дека ужива! (ВИДЕО)

Igor

По гаќички и градник: Погледнете како оди Карлеуша на настап (ВИДЕО)

Igor

Гоца Тржан ги разнежни мајките со емотивна порака упатена за нејзината ќерка! (ФОТО)

Igor

Северина стегната во корсет со чипка и жешки гаќички ги збудали пријателите (ФОТО)

Igor

Празник за уши, но и очи: Погледнете ги девојките од бендот на Лозано (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

18 − 10 =

Слични објави

„Изгледаш неубаво“, Си се уништила“: Дуа Липа на критика на фановите (ФОТО)

Igor

Нова песна и спот: Два Бона за новото видео ја ангажираа скопската барбика (ВИДЕО)

Igor

Задник за медал! Поранешната сопруга на Кајмакоски ја објави најпровокативната фотографија до сега!

Igor

Ако имате проблеми со срцето, внимавајте кога ќе ја видите ЕНЦА (ФОТО)

Igor

Се откажаа од шоубизнисот, а заработуваа стотици илјади долари: Погледнете со што се занимава менаџерката на Тоше Проески (ФОТО)

Igor

МНОГУ МАНЕКЕНКИ НЕ БИ СЕ ОСУДИЛЕ НА ОВА: Емили Ратајковски позираше недепилирана, па испрати јасна порака (ФОТО)

Igor