ПОРАКА ОД БИВШИОТ: Не размислувајте што сака, туку решете го проблемот

Речиси и да нема човек на светот кој не се соочил со порака или повик од бившиот партнер по раскинувањето.

Во ваква ситуација треба самите да бидете свесни што сакате и очекувате и да процените какви компликации може да донесе вашиот одговор.

Ако сте добиле порака од поранешното момче, имате две опции:

Расчистете ги нештата

Имајте предвид дека можеби и му е здодевно и затоа ви пишал. Затоа не треба да трошите многу време за размислување што сака од вас, туку директно прашајте.

Игнорирање

Имате целосно право да ја игнорирате пораката од бившото момче, особено ако сте свесни дека тоа може да ве изнервира, повреди или на каков и да е начин да влијае врз психичкото здравје. Ако врската завршила цивилизирано, можете да се обидете да одговорите на најпријателски начин, но нема да направите грешка ако воопшто не пишете, ако не го сакате тоа.

НЕ ОТКРИВАЈТЕ ГИ ПРЕД ПРИЈАТЕЛИТЕ: Овие нешта треба да останат меѓу вас и партнерот

Слични објави

Ќе ви се насолзат очите: Другарите на Гру го испратија на посебен начин, без непотребни луѓе, без никакви зборови (ВИДЕО)

Igor

ВОЗДРЖЕТЕ СЕ: Вакви пораки НИКОГАШ не праќајте на поранешната љубов

Igor

Владо Јаневски ќе им пее на скопјанките за 8 Mарт!

Васко Спасоски

Скандалот со естрадната проституција во Србија зазема огромни размери, а вмешан е и ТОЈ!

Igor

Деца заглавени во тела на возрасни, Чевли на брегот на Дунав… Приказните што се кријат зад овие скулптури ќе ви го скршат срцето (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Тој е нејзиниот втор обид! Пејачката Милица не ја трга насмевката од лице кога е во друштво на овој актер! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

Осумнаесет − осум =

Слични објави

Годините не и можат ништо: Северина изгледа како тинејџерка! (ВИДЕО)

Igor

Градите на Лоба сакаат да „рипнат“ надвор: Пејачката во бел тесен корсет (ФОТО)

Igor

Рајски остров: Фолегандрос (ФОТО)

Еспресо

Светот се простува со саксофонистот Марсело Пералтa (ВИДЕО)

Еспресо

КРАЛСКИ КАРАНИЦИ: Ни тие не се отпорни на проблеми, а за се е виновна ТАА!

Igor

ОСКАРИ: Историјата на модата на Оскарите преку 10 креации (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian