32.8 C
Скопје
20:35 - 15 јули, 2024

По 13 години брак се разведоа Перо и Ружица Антиќ

Перо Антиќ, поранешниот македонскиот кошаркарски репрезентативец и актуелен претседател на Кошаркарската федерација на Македонија и неговата сопруга Ружица, се разведоа, дознава „Женски Магазин“.

Ружица на „Инстаграм“ профилот веќе го промени и презимето. Таа е основач и главен и одговорен уредник на магазинот „Портрет“.

„Разводот е веќе официјализиран, а по 13 години заедница, остануваат во коректни односи поради трите сина“ – открија блиски пријатели на познатата двојка.

 

Слични објави

Петровден: Обичаи поврзани со денешниот празник

еспресо

(Фото) Дрејк, Адел,100 готвачи и по 10 илјади долари подарок за секој гостин: Детали за свадбата на најбогатиот младоженец во Индија

еспресо

(Фото) Клиника „Жан Митрев“ се проширува со оддел стоматологија и нови услуги во центарот за естетска дерматологија

jasmina.kantardzieva

(Фото) Модата и филмот тема на годишната ревија на институтот „Изет Цури“

еспресо

Откриен незгоден ефект од скапиот лек за слабеење Оземпик: „Ниедна ѕвезда не сака да зборува за тоа“

еспресо

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо
Се вчитува....