По 13 години брак се разведоа Перо и Ружица Антиќ

Перо Антиќ, поранешниот македонскиот кошаркарски репрезентативец и актуелен претседател на Кошаркарската федерација на Македонија и неговата сопруга Ружица, се разведоа, дознава „Женски Магазин“.

Ружица на „Инстаграм“ профилот веќе го промени и презимето. Таа е основач и главен и одговорен уредник на магазинот „Портрет“.

„Разводот е веќе официјализиран, а по 13 години заедница, остануваат во коректни односи поради трите сина“ – открија блиски пријатели на познатата двојка.

 

Слични објави

Обидете се: Одгледајте си храна во пластични чаши

Еспресо

Кира Најтли преслатка на првата прошетка со бебенцето (ФОТО)

Igor

Кејти Пери ќе се мажи: Некој одлучи да ме трпи до крајот на животот

Igor

Музички награди на Оскарите: Втора златна статуетка за Елтон Џон! (ВИДЕО)

Еспресо

Еднојајчени близначки, мажени за еднојајчени близнаци, заедно очекуваат бебиња

Еспресо

Изгуби 50 килограми и стана вистинска убавица, албанска пејачка сподели тајна за совршено тело (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

оне + два =

Слични објави

Хелена Роза за „Ексклузив“: Црвенковски ме покани во неговата спална соба

Igor

Родени се Лу Рид, Крис Мартин, а уште неколку настани ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Албанската секси правничка ги полуде следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Каде исчезна ФРАНЦУСКАТА ПРВА ДАМА?

Igor

УБАВАТА КУМАНОВКА повторно ГОРИ (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Еднодневно издание на Д Фестивал во Дојран

Еспресо