Партнерот ве изневерил? Еве како да го завртите тоа во ваша корист!

Кога било кој човек ќе ве предаде – се чувствувате уништено. Кога ќе ве предаде саканото лице, исто така се чувствувате многу, многу лошо. Кога човек ќе се поздрави со своето минато, се отвара нов пат кој води напред.

Токму болката и страдањето кои човекот во тој момент ги доживува стануваат тоа што подоцна му помага да зајакне.

Најголемата енергија која ни помага да успееме, да победиме се е токму душевната болка.

Кога ќе дојде до неверство, предавство, другата страна, онаа изневерената, доаѓа до некаков вид на ѕид, кој тешко се надминува. Во таквите моменти, душевната болка помага да се надминат сите ограничувања, да се разбистри умот и личноста конечно да тргне кон подобар живот. Болката е поттик човекот нешто да промени во животот. Тоа ни е запишано при раѓањето, велат социолозите.

За човек да тргне напред, животот секогаш „му мести“ нешто да загуби. И во такви околности, се останува на изборот: или да живеете во минатото и да жалите или да одите напред.

профимедиа

Човекот е себично суштество, затоа сака да биде главен и да контролира се во животот. Во моментот кога ќе му се случи тоа да биде изневерен, тој станува гневен, но гневот може да му помогне повторно да тргне напред.

Тешко е бидејќи толку многу сте планирале, а сите ваши планови пропаднале во вода. Тогаш доаѓа до болка и страв, дека ќе изгубите се што имате, дека животот ќе се промени, а човекот најмногу се плаши од промените.

Оттргнете го стравот и дозволете и на промената да го заврти вашиот живот на подобро. Помирете се, насмејте се, тагувајте и тоа е здраво додека е повремено, исплачете се, потоа свестете се и направете чекор напред. Кон подобро!

Слични објави

Дневен хороскоп за 16 декември: Верувајте повеќе во себе, нема причина за нервоза и стрес

Еспресо

Принцот Хари ја оставил Меган сама пред породувањето?

Igor

Анџелина Џоли и Ел Фанинг како ВИСТИНСКИ ПРИНЦЕЗИ во фустани од бајките (ФОТО)

Igor

Светски познат бенд објави проштална порака за своите обожаватели од Европа! (ФОТО)

Еспресо

Фановите збунети! Најмладата милијардерка изненади кога се појави со очила и без шминка (ФОТО)

Igor

Илка е како од модно списание: Министерот за економија, Крешник Бектеши има најубава сопруга од сите негови колеги (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

15 − 14 =

Слични објави

Дневен хороскоп за 10 јануари недела: Уживајте во искуствата кои ќе ги доживеете денес!

Еспресо

Поради една фотографија на Инстаграм Викторија Бекам стана лоша мајка

Igor

Песната „Месечина“ на Фолтин најава за нов албум

Igor

Синди Крафорд доби наследничка: Ќерката Каја почна да гради модна кариера – погледнете ја како изгледа (ФОТО)

Igor

Одржан првиот концерт во чест на култните ЕКВ, роден Џејмс Блант и уште неколку настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

И денес моли да умре во Колумбија: Кој бил најголемиот ривал на Пабло Ескобар

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian