Партнерите ги остави без наследство од 98 милиони – Во чии раце ќе оди богатството на Џорџ Мајкл?

Еден од најбогатите светски вокали Џорџ Mајкл не им оставил ништо од своето богатство на поранешните партнери после смртта.

Поголемиот дел од својот имот пејачот ги оставил на сестрите, таткото и пријателите.

Врз основа на судската документација, која е издадена на 30-ти мај, имотот на пејачот конечно може да се подели, и тоа после повеќе од две години од неговата смрт.

Седум пријатели и роднини, вклучувајќи ги и членовите на некогашната група „Wham“, пејачката Ширли Кемп и продуцентот Дејвид Остин, исто така се наследници на богатството, додека поранешните партнери на Џорџ Мајкл, Кени Гос и Фади Фаваз, се изоставени од списокот на наследници.

Foto: Getty/ Junko Kimura

Џорџ Мајкл и американскиот бизнисмен Кени ја започнале романсата во 1996 година. Таа траеше се до 2011, а пред смрта на пејачот тие повторно се смириле, пишува „The Sun“.

Foto: Getty/ JJ/ROCHAS/Bauer-Griffin

Мајкл нова романса започнал со фризерот Фади Фаваз во 2012 година, a токму тој го пронајде мртов пејачот во кревет.

Фади сеуште живее во куќата на Мајкл во лондонскиот Риџент парк и одбива да ја напушти куќата.

Слични објави

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Еспресо

Дневен хороскоп за 31 мај, недела – Што ве очекува денес?

Еспресо

Коментарите се брутални: Српската пејачка дигна невидена бура на Инстаграм со фотографијата на која ДОИ ВОЗРАСЕН МАЖ (ФОТО)

Igor

ЈК ПРАВИ ПРОБЛЕМИ НАСЕКАДЕ: Целосно соблекла момче, а тоа го гледала свршеницата – потоа настанал ХАОС!

Igor

ОСКАРИ: Историјата на модата на Оскарите преку 10 креации (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

Латино дивата повторно брилира: И со ролка на себе мами погледи! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

1 × два =

Слични објави

И после 30 години Бред Пит е секси „Не е фер да изгледа вака и на 55“ (ФОТО)

Igor

Елена Ристеска со последната објава ќе ве расплаче: „Ќе те погоди како нож во гради кога ќе погледнеш кој е на сликата“ (ФОТО)

Igor

Скопје за старт на европската турнеја на DERUN

Васко Спасоски

ПЕЧАТ 2019: Перо се разведе, Марјана призна дека го сака Пеце, а Слаткар и Панчо ќе си „извадеа“ очи!

Васко Спасоски

Што најмногу мразат хороскопските знаци? На Близнаците не им кажувајте како да возат, а со Вагите не влегувајте во расправија

Еспресо

Тотално во нејзин стил! Заштитната маска на Зорица Брунцлик е апсолутен хит (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian