Крвната група одредува кои мажи се НАЈДОБРИ ВО КРЕВЕТ: ТИЕ се далеку ПОДОБРИ од другите

Истражувањата спроведени на Универзитетот МЕТА во Анкара покажуваат дека потенцијата зависи од крвната група.

Оние кои имаат поголеми шанси да се „посрамотат“ се момчињата или мажите со крвна група А, Б и АБ.

Турските истражувачи велат дека кај припадниците од наведените групи дури четири пати е поголема можноста за еректилна дисфункција.

Истражувањето тврди и дека мажите со крвна група 0 се особено издржливи, а со самото тоа и најдобри во креветот бидејќи речиси никогаш не „потфрлаат“.

Истражувањето покажало дека проблем имале 42 проценти од мажите со крвна група А и само 16 проценти од крвната група 0.

Научниците не можат да објаснат на кој начин крвната група и потенцијата се поврзани, но откриено e дека дури 30 проценти од мажите со тој проблем конзумираат лекови против еректилна дисфункција.

Слични објави

„ЦРНАТА ОВЦА“ од популарниот бенд ЦЕЛОСНО СЕ СМЕНИ, фановите не ја препознаваат

Igor

Елена Ристеска го „фати“ најпосакуваниот скопјанец: „Коцки“ на стомак и тетоважи – девојките лудуваат по него (ФОТО)

Igor

ОТКРИЕНА ТАЈНАТА: Што се случуваше 7 часа пред да биде објавено дека Меган се породила?

Igor

Глумицата од „Игра на тронови“ подготвува венчавка како од бајките (ФОТО)

Igor

САКАЛА ДА БИДЕ КАЛУЃЕРКА: Ја чуваше невиноста за брак, а сега е вистинска заводничка

Igor

Исплива „гола“ фотка од Цеца Ражнатовиќ: Ова е доказ зошто мажите лудуваат и денеска по неа (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

дваесет − 17 =

Слични објави

10 години го криела љубовникот на таванот, била причина за смртта на сопругот, а потоа имала уште двајца љубовници (ФОТО)

Еспресо

Меѓу вас нешто не е во ред – Јасни знаци дека вашиот партнер е несреќен!

Igor

Џорџ Клуни НЕ СЕ ПОТРУДИЛ да се дотера за годишнината: Покрај Амал изгледал како случаен минувач!

Igor

Смрт во темната вода: Страотни детали од животот на Натали Вуд (ФОТО)

Igor

Џенифер Анистон го СРУШИ интернетот! (ФОТО)

Igor

Емили Дикинсон, девојката со писмата и белиот сомот

Слободен печат