Кејт Мидлтон можеби навистина носи евтина облека, но затоа воопшто не штеди на накит: Колку вреди еден нејзин прстен?

Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон е препознатлива по својот минималистички стил на облекување и е една од ретките дами од кралското семејство што носи евтина облека. Кејт прекрасно го носи секој стајлинг и секогаш го надополнува со прекрасен накит. Веќе како постар член на кралското семејство, Кејт почна да добива привилегија да носи парчиња накит од кралската колекција.

Instagram

Мидлтон носи дијадеми, обетки, прстени парчиња кралски накит кои припаѓале на кралицата и кои веројатно еден ден ќе ги носи нејзината ќерка или снаа.

На многу фотографии Кејт јавноста го забележа накитот што некогаш ѝ припаѓаше на принцезата Дајана. Познат е фактот и нејзиниот веренички прстен од сафир и дијамант е дел од кралската колекција, прстен што прицот Чарлс ѝ го дал на принцезата Дајана.

Instagram

Вредноста на прстенот се проценува над 28.000 фунти кога бил изработен, а денес би чинел неверојатни 300.000 фунти.

Војвотката од Кембриџ носи и обетки со дијамант и сафир од принцезата Дајана.

Овие обетки од сафир и дијамант, кои први ги носеше Дајана, ги обнови Кејт според нејзиниот личен вкус“, изјави Еди Левијан за магазинот „Express“.

Се веруваше дека сафирот е омилен скапоцен камен на принцезата Дајана, а очигледно Кејт ја задржува традицијата во модернизирана верзија. Најверојатно скапоцените камења ја воодушевуваат и војвотката Кејт, имајќи ја предвид кралската историја на носење елегантен, софистициран и разноврсен накит.

Слични објави

Истражувачите потврдија: Овие два симптоми на коронавирусот се позастапени од останатите – Доколку ги имате, не чекајте ниту секунда!

Еспресо

Мило Ѓукановиќ го жени синот единец: Свадбената веселба е закажана за на Свети Стефан (ФОТО)

Igor

Владо Јаневски ќе им пее на скопјанките за 8 Mарт!

Васко Спасоски

Викторија Бекам го освои модниот свет, но нејзините вработени се против неа

Igor

Инфлуенсерите и туристите „полудеа“ по скалите од филмот „Џокер“!

Igor

Пробајте да бидете сконцентрирани: Русинката со најголеми облини трча и … (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

20 − 5 =

Слични објави

Како да го препознаете синдромот Хашимото: Мачната болест на современата доба долго поминува незабележливо

Еспресо

Полусестрата на Меган Маркл ГО РАЗОТКРИ ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ВОЈВОТКАТА: Во јавноста глуми жртва, приватно НЕ ПРАШУВА ЗА БОЛНИОТ ТАТКО (ВИДЕО)

Igor

НА ИНСТАГРАМ УБАВИЦА, а во живо на ТВ гледачите ПОДЗИНАЛЕ во неверување (ФОТО)

Igor

МАЈЛИ САЈРУС не губи време! Повторно е во врска (ФОТО)

Igor

Династија на развратници и светци: Романови обожавале оргии и луди забави (ПРВ ДЕЛ)

Слободен печат

Роберт де Ниро ќе прими награда за животно дело!

Igor
MacedonianAlbanianBulgarian