Изгоре имотот на Расел Кроу! (ВИДЕО)

Имотот на 55-годишниот актер Расел Кроу во Нов Јужен Велс, беше зафатен во пожарите кои се шират низ источна Австралија. Актерот преку Твитер ја извести јавноста, изјавувајќи дека две градби се потполно уништени и дека конечната штета на ранчот што се простира на 400 хектари, сеуште се збира. Во времето кога пожарот го зафатил имотот, актерот бил надвор од земјата.

Откако потврди дека неговото семејство и блиските пријатели се на сигурно, Кроу објави видео и фотографии на Твитер кои покажуваат хеликоптер како со вода го гаси пожарот.

„Моето срце во овие тешки моменти е со сите од целиот наш крај кои ги зафати пожарот“, напиша актерот на својот профил.

Слични објави

Елена Велевска ја објави најпровокативната фотка досега: Го откопча палтото и има што да се види… (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешна сопруга на фудбалер од Тетово се појави во „супер жешко“ издание (ФОТО)

Igor

Емили Ратајковски го покажа новиот тен во секси гаќички (ФОТО)

Igor

Младоликоста и затегнатата кожа се одржуваат со витаминот Е!

Еспресо

НЕОБИЧНА СОРАБОТКА: Еве во каков заеднички проект се вклучени Опра и принцот Хари

Igor

Цеца одговорила на прозивките дека му ги мести мечевите на Вељко

Слободен Печат

Остави Коментар

13 + 2 =

Слични објави

Славниот актер постојано глуми татко, а својата ќерка не сака ниту да ја запознае

Igor

Ова никој не го очекуваше: Карлеуша за првпат објави ваква фотка

Igor

Наташа Беквалац на црвениот тепих во краток сако-фустан, а сандалите се посебна приказна

Еспресо

Аделина Тахири сподели интимни моменти со нејзиниот сопруг (ВИДЕО)

Igor

Миг Џегер се чувствува многу подобро по операцијата на срцето

Igor

Пинк ќе донира 500 илјади долари за пожарите во Австралија

Слободен Печат