БЕЗ ЛАГИ И ПОМАЛКУ „ЕМОЏИ“: Како најбезбедно да се допишувате со девојка

Допишувањето преку социјални мрежи стана еден од основните начини на запознавање, пред да се случи првиот состанок.

Фактот што девојката физички не е покрај вас, ви дозволува малку да карикирате околу своето претставување пред нејзе, но со секој нов ред од разговорот, сè поблиску сте до средба. А тогаш, некои нешта нема да можете да ги скриете.

Затоа, ова никогаш не смеете да го заборавите:

Правило на „смајлиња“

Нормално е да користите „емоџи“, но не и да претерувате со нив. Покажете дека сте зрел маж кој е вреден за нејзиното внимание. Подобро е да ѝ докажете дека умеете со зборови, отколку да ги визуелизирате своите реченици со сликички.

Не е важно само лицето

Кога некоја девојка покажува интерес за вас, нејзе ја интересираат и вашите секојдневни навики. Затоа, не претерувајте со селфи-фотографии ниту пак со оние во огледало. Наместо тоа покажете ѝ какво кафе пиете, каде се движите, што читате…

Умереност

Преку „четување“ можете да бидете најголемиот заводник, но кога ќе дојде до средба, таа уште во првите неколку минути ќе ве процени. Нема потреба да се фалите, бидејќи само можете да го уништите реалниот впечаток кој би го оставиле.

Слични објави

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.

АКТИВИСТКА СЕ СОБИРА ПАРИ НА „ONLYFANS“: Ќе донира 75% од својата заработка за борба против климатските промени

И. Т.

ГОСПОДАР НА ОПТИЧКИТЕ ИЛУЗИИ: Лукас Луцеа прави вистински ремек дела!

И. Т.

(ВИДЕО+ФОТО) СИЈАМСКИ БЛИЗНАЦИ СО 5 ПОСТО ШАНСА ДА ПРЕЖИВЕАТ: Денес изгледаат вака

Еспресо

ГЕРМАНСКАТА МАЈКА: Интересни факти за Ангела Меркел

Еспресо

КОЈА ВАГИНА Е ШИРОКА, А КОЈА ТЕСНА? Овие стандардни мерки мора да ги знаете

Еспресо
Се вчитува....