18.8 C
Скопје
00:31 - 27 септември, 2023

Актерка ЌЕ ЧИСТИ ТОАЛЕТИ во затвор: Се срами од своето дело и ќе ја издржи казната

Актерката Фелисити Хофман, позната по улогата на Линет Скаво во „Очајни домаќинки“ наскоро ќе започне со издржување на затворската казна.

Таа е прогласена за виновна за потплаќање и лажирање на САТ-испитите за нејзината ќерка. Хофман платила најмалку 20.000 долари за друг да полага наместо ќерка ѝ и со тоа да обезбеди упис на реномиран колеџ.

Првичната казна била 10 месеци, но откако се спогодила, таа треба да издржи казна од 4 месеци, да плати одредена сума за кауција, а по излегувањето од затвор ќе биде уште една година на условно пуштање на слобода.

Хофман се покајала за делото и признала дека желбата за упис на ќерка ѝ на саканиот колеџ не е изговор да се прекршат законите.

Таа ќе дели ќелија со уште две затворенички, а добила и список со дневни обврски, меѓу кои имало и чистење тоалети.

Слични објави

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо

Попоски: Доаѓа ново „мини лето“, еве кога

Еспресо

(Видео) Сопругата на Брус Вилис отворено: „Тешко е да се знае дали е свесен за својата болест“

Еспресо

Партнерката на Кијану Ривс отворено за љубовта со актерот: „Се чувствувам самоуверено на црвениот тепих“

Еспресо

Почина глумецот Дејвид Мекалум: „Имав неверојатен живот“

Еспресо
Се вчитува....