Зошто портокалите се продаваат во црвена, а лимоните во бела мрежичка?

Во црвена мрежичка портокалите изгледаат дека се „порумени“, односно повеќе би ве привлекле да ги купите.

Трговците се служат со најразлични трикови кога се во прашање овошјето и зеленчукот само за да ги продаат.

Така на пример лимонот повеќе одговоара да се продава во бела или зелена мрежичка, а не е случајно ниту тоа што корпите во продавниците постојано се поголеми.

Еден од начините да ја зголемат продажба е и трикот на трговците со тоа фрижидерот со млеко и млечни производи да го стават на крајот од продавниците, надевајќи се дека купците ќе здогледаат и нешто друго интересно за купување додека да стигнат до основните животни нарминици кои ги купуваат секојдневно.

Слични објави

Седум стајлинзи, жешки пози и секси манекен од Италија: Анастасија Ражнатовиќ објави нов видеоспот!

Васко Спасоски

Ова е моментално најгледаната серија во светот!

Слободен Печат

Актерката за улогата се спремала настапувајќи во стриптиз клуб!

Еспресо

Драма во семејството на Северина: Поранешниот зет ја киднапирал внуката на пејачката, но ги објавил и нејзините експлицитни фотки!

Васко Спасоски

Меган Маркл верува дека кралското семејство ковало завера против неа?

Еспресо

Софија Вергара со провокативна фотографија од минатото: За неа времето е застанато! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

два × 3 =

Слични објави

НЕ СТИГНА НА РОДЕНДЕНОТ НА СВОЈАТА ЉУБОВ: Познатиот пејач загина во авионска несреќа

Igor

Вкус кој освојува: Наједноставниот колач со суво овошје

Igor

Анастасија Ражнатовиќ падна во базен, па едвај ги сокри голите гради (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Таика Ваитити доби Оскар и ги насмеа сите, бидејќи му здодеа да ја држи статуетката (ВИДЕО)

Еспресо

Боб Марли на 16 години објави прва песна, Сид Берет ги напушти „Pink floyd“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Омилената актерка на машката популација: Лидија Вукичевиќ гола во џакузи си игра со сапуницата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски