26.8 C
Скопје
13:48 - 14 април, 2024

Хороскопските знаци и успесите во 2024: Големи промени за Овните, селидба за Вагите, кармичка година за Рибите…

Астролошки, нумеролошки и според тарот карти 2024 година ветува дека ќе биде тешка, осврнувајќи се на кармичката природа на периодот под бројот „8“. Но, дали оваа година ќе биде тешка за сите? И кој ќе има среќа повеќе од другите во тековната 2024 година? На крајот на краиштата, за многумина кармата може да се претвори во позитивни настани и да ви вратат добри настани во циклус. Ајде да откриеме кои хороскопски знаци ќе имаат среќа во финансиската сфера, а кој треба да се помачат.

Овен

Овенот ќе доживее големи промени на почетокот на 2024 година: можеби преселување или чести службени патувања. Но, почнувајќи од средината на годината можни се големи приходи и сериозни пробиви во областа на финансиите. Навистина, треба да се чувате од нечесни постапки на оние околу вас. Кражбите или обидите за кражби може да станат почести.

Бик

Бикот може да се чувствува силно зависен од околностите на почетокот на 2024 година. За претставниците на знакот оваа година ќе биде период на нови почетоци во различни области од животот. Ќе мора да маневрирате и да балансирате во различни ситуации. Бидете внимателни и дефинитивно не се опуштајте!

Близнаци

За Близнаците ова исто така не е најдобриот период: може да има разочарувања од инвестициите, потребата да го одбранат стекнатото и, воопшто, нивното место под сонцето. Во втората половина од годината е веројатен нов деловен сојуз, но и во ова ќе мора да внимавате на трикови од страна на вашето опкружување и менаџмент.

Рак

Ракови, имате среќа! Многу настани и процеси кои ве прогонувале претходно конечно ќе бидат решени! Присилното штедење на почетокот на 2024 година ќе стане неважно веќе во третиот месец од годината. Ве очекуваат добри приходи и нови проекти кои за вас ќе станат нешто слично на пробив во нови хоризонти со добар резултат. Луѓето од минатото ќе се вратат и веројатно ќе сакаат да ви ги отплатат долговите кои веќе и не очекувавте дека ќе ги вратите.

Лав

За Лавот, 2024 година ќе биде многу важна и продуктивна година. Ќе ја стекнете моќта и влијанието кон кое се стремевте. Вашето семејство и околината ќе ве поддржуваат и ќе дејствуваат како обединет фронт со вас. Сите промени во годината ќе бидат главно на подобро и важни за вас. Главната работа е да се запамети дека парите и среќата ја сакаат тишината, како и мирот. Зачувајте го сјајот за други прилики и периоди во животот.

Девица

Првата половина од 2024 година ќе биде тешка за Девиците. Инвестициите ќе доведат до загуби, очекувањата ќе резултираат со разочарувања. Но, втората половина од годината ќе биде радикално поинаква за вас! Целосно ресетирање и наоѓање нов пат во финансиите. Ќе започнете нови проекти кои ќе донесат добри приходи и животна радост.

Вага

Доаѓаат „хранливи“ времиња за Вагите. Промените во бизнисот на подобро за многумина ќе станат карма за минатите дела. Ќе се чувствувате како да сте господар на ситуацијата, па дури и ќе посакате да го смените местото на живеење! Сепак, онаму каде што ќе одлучите да се преселите ќе биде само на подобро! Ве очекуваат приходи, добри деловни односи и позитивни емоции.

Скорпија

Скорпии, ова не е најдобра година за инвестиции и големи набавки. Подобро да влезете во состојба на прифаќање на ситуацијата и да не реагирате. 2024 година е период на трпение и духовен раст за вас. За жал или за среќа, таков период не може да се избегне: ви треба. Засега е потребен режим на економичност и самоконтрола. Нема да биде се како што ви изгледа или како што вие сакате. Многу илузии ќе бидат разбиени од реалноста, а нема да ви биде лесно. Со други зборови, подобро е да не преземате потфати и да не се борите против кармата.

Стрелец

Не дозволувајте привремените тешкотии да ве спречат, тие сепак ќе доведат до победа и исполнување на вашите планови! Победата, забавата, радоста се вашите придружници во 2024 година. Охрабрени сте од ѕвездите да покажете малку трпение и чекање. Новите сојузи ќе донесат добри резултати, особено во наемната работа. Сепак, и личните проекти ќе бидат успешни за вас. Искористете го моментот!

Јарец

Јарците можат да очекуваат покровителство и нови битки за она што го сакаат. Плановите ќе се исполнат, плус- минус. Постои шанса да треба да гледате на ситуациите од нов агол или позиција. Со еден збор, вашиот светоглед оваа година ќе се сврти за 180 степени и тоа е добро! Ќе изгубите многу, но и ќе добиете многу благодарение на 2024 година.

Водолија

Финансискиот сектор ќе биде успешен за повеќето Водолии во 2024 година. Многу планови ќе бидат спроведени, структурирани, ќе најдете комфорна зона од која нема да имате потреба да излегувате, а на крајот од годината ќе се чувствувате како победник поради вложените напори. Во втората половина на 2024 година, можно е да добиете голема сума или да потпишете профитабилен договор.

Риби

Патувањето низ светот и бројните службени патувања ќе им донесат успех на Рибите. Годината ќе биде важна и кармичка за вас во добра смисла на зборот. Ќе можете да рационализирате многу финансиски процеси, па дури и да заземете лидерска позиција, под услов да ви треба.

Хороскоп за месец февруари: Добра вест за Близнаците, незаборавни денови за Јарците, интересни средби за Стрелците…

 

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....