12.8 C
Скопје
21:57 - 23 април, 2024

Астропрогноза за сабота, 9 март: Интересни случки за Вагите, вљубување за Стрелците

Овен

Ќе сакате малку да се опуштите и да се нурнете во креативноста. Можете да нацртате слика или да сошиете нешто убаво. Покажете малку креативност, а токму денес можете да создадете мало ремек-дело.

Бик

Биковите треба да си ја вратат силата и да ги надополнат енергетските резерви. За ова, ви се препорачува малку да се одморите и да одите на спа третман. И мал шопинг може да ви донесе вистинско задоволство.

Близнаци

Вашата дружељубивост ќе ви овозможи да најдете заеднички јазик со луѓето. Слободно разменувајте идеи со нив и не плашете се да се изборите за вашиот став, бидејќи само преку дијалог може да се роди вистината.

Рак

Раковите ќе сакаат да поминуваат повеќе време со саканите. Овој викенд посветете го на вашето семејство. Можеби би било добро да организирате пикник, мала домашна забава или да одите заедно во кино. Комуникацијата со децата е исто така многу важна.

Лав

Пристапот кон животот треба да биде избалансиран. Ако нешто е повеќе, а нешто помалку, тогаш може да се појават проблеми кои ќе влијаат на вашата емоционална состојба. Барајте рамнотежа.

Девица

Можете да воспоставите убав контакт со партнерот. За ова треба да бидете поотворени и пријателски расположени. Запомнете дека прекумерната контрола и декрети само ќе ја расипат вашата врска.

Вага

Во животот може да се случат интересни настани кои буквално ќе ви го одземат здивот. Ќе бидете многу задоволни, особено ако блиските луѓе се со вас на овој ден.

Шкорпија

Интуицијата ќе ви помогне да донесете важна одлука која засекогаш ќе ви го промени животот. Колку и да ви е тешко, морате да го направите тоа, во спротивно ќе се најдете во ќорсокак.

Стрелец

Може да почувствувате пријатна возбуда поврзана со вашиот личен живот. Љубовта ќе почне да чука во вашето срце, нешто кое воопшто не го очекувавте..Почнува убав период за вас.

Јарец

Амбициозните Јарци можат да направат силен скок во кариерата доколку не пропуштат нови можности. Многу е важно да го задржите фокусот токму сега на вашата кариера.

Водолија

Можете да запознаете нови луѓе, но бидете внимателни, бидејќи нема сите да влезат во вашиот живот со добра намера. Не дозволувајте сомнителни луѓе да ви се доближат.

Риби

Запомнете колку е важно да се грижите за себе и за вашата емоционална благосостојба, затоа одвојте време да се опуштите, медитирате или да се грижите за вашето тело и душа.

 

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....