19:01 - 20 април, 2024

Неделен хороскоп (од 11 до 17 март): Фатална средба за Скорпиите, скок во кариерата за Девиците, видливост за Лавовите…

Овен (21 март – 20 април)
За Овенот неделата ќе донесе романтични интереси и пријатно расположение во животот. Сепак, малку е веројатно дека ќе има време или енергија за висока активност и затоа предност ќе се даде на сама комуникација со саканите, најблиските или со партнерот. Семејните претставници на знакот ќе посветат многу време на блиските роднини и на децата. Можности за раст на кариерата ќе им бидат достапни на оние чија професија е поврзана со социјални програми, креативност и комуникации. Финансиската состојба на Овенот ќе биде доста добра, особено ако го ограничите трошењето под влијание на емоциите.

Бик (21 април – 20 мај)
За Биковите неделата ќе донесе интересни ситуации кои ќе им помогнат да се разберат себеси. Многумина ќе посветат посебно внимание на своите деца, роднини и партнери со кои се во врска, уживајќи во топла средина и хармонична комуникација. Извесна емоционална нестабилност ќе биде честа појава во втората половина од неделата, а најдобра терапија за враќање на рамнотежата може да бидат прошетки во природа, посета на терапевт, поминување време со мали деца и со домашни миленици. Финансиската ситуација ќе биде доста стабилна и ќе ви овозможи да направите неколку големи набавки.

Близнаци (21 мај – 20 јуни)
На Близнаците им претстои емотивна недела, во која претставниците на знакот ќе бидат водени од своите чувства многу почесто од вообичаено. Многумина ќе бидат препуштени на романса или на врски, а во комуникацијата ќе им дадат предност на светли и харизматични личности. За родените кон крајот на мај ќе се појави можност да започнат нова врска заснована на взаемна љубов и привлечност. Професионалната сфера ќе ги воодушеви претставниците на знакот кои се занимаваат  со трговија и уметност, а хонорарците ќе имаат шанса значително да ги зголемат приходите. Здравјето може малку да се влоши поради зголемената променливост на времето во средината на неделата, но тоа дефинитивно нема да предизвика сериозни проблеми.

Рак (21 јуни – 22 јули)
Раковите ќе бидат растргнати помеѓу работата, семејните работи, хобито и зголемениот интерес за започнување нешто ново. Многумина ќе имаат патувања или службени патувања, состаноци поврзани со работите на роднините и пријателите. Некои може неочекувано да се заљубат во некој од нивниот круг, а претстојната внатрешна борба во голема мера ќе го расипе расположението на претставниците на овој воден знак. Финансиската страна на животот може да предизвика немир поради погрешни заклучоци или пресметки. Не се препорачува трошење пари оваа недела, барем до петок. Здравјето може да предизвика проблеми за оние кои имаат бубрежна болест – подобро е да се преземат превентивни мерки однапред.

Лав (23 јули – 22 август)
Лавовите ќе посветат многу време на професионалните работи и настани. Ќе се појават можности да ги покажат своите способности и таленти за оние чија професија е поврзана со јавната сфера или политиката. Многумина ќе бидат видливи речиси цела недела и ќе станат предмет на восхит и дискусија од другите. Здравјето ветува дека ќе биде добро, особено ако се придржувате до здрав начин на живот, не се прејадувате, не пиете алкохол и кафе и си легнувате на време. Романтичната сфера на животот ќе биде возбудлива за Лавовите родени во август, а јулските претставници на знакот ќе им дадат предност на социјалниот живот и комуникацијата со пријателите.

Девица (23 август – 22 септември)
Девиците ќе бидат расположени поголемиот дел од неделата. Ова ќе биде поврзано со добивање добри резултати од претходно вложените напори. Професионалната сфера ќе ги инспирира и ќе добијат дополнителен оптимизам, особено во однос на напредување во кариерата. На крајот на неделата, Девиците ќе почувствуваат нетипично романтично расположение, кое ветува дека ќе бидат поддржани од партнерите или обожавателите. Здравјето на Девицата нема да ги изневери, но само ако се однесувате внимателно кон него. Родителите Девици, најверојатно, ќе се соочат со значителни финансиски трошоци за нивните деца поврзани со патување или дополнително образование.

Вага (23 септември – 22 октомври)
Неделата ќе им даде можност на Вагите да ги обноват односите со роднините и пријателите кои беа оштетени во претходните периоди. Претставниците на знакот треба да преиспитаат некои свои верувања во однос на односите со спротивниот пол, намалувајќи го нивото на поплаки. Професионалните работи ќе бараат голема концентрација и внимание – особено на ситници. Во спротивно, можни се сериозни грешки, кои ќе треба да се коригираат не само сами, туку и со материјални средства. Здравјето во голема мера ќе зависи од вашето емоционално расположение – ризиците од психосоматски симптоми се многу високи во втората половина од неделата. Периодот пред претстојното затемнување на Месечината, Вагата треба да се посвети на процесот на „расчистување“, обидете се да се ослободите од непотребните работи и предмети. Ова не се однесува само на личниот простор, туку и на работното место.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември)
Скорпиите ќе работат интензивно, ќе спортуваат и ќе посветуваат време на пријателите, роднините и блискиот круг. Високиот енергетски потенцијал ќе ви овозможи да извршувате повеќе задачи, да преземете дополнителна одговорност и да бидете на време насекаде. Финансиската ситуација ќе биде доста добра. Многумина ќе планираат патувања за деловни цели, како и ќе разгледаат можности да ги подобрат своите вештини и да научат нешто ново кое ќе им затреба за во иднина. Романтичната сфера ќе ги воодушеви оние Скорпии кои сонуваат за „идеални“ партнери – викендот ќе се појават можности да запознаете некој близок до идеалот.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)
Стрелците ќе почувствуваат емоционална нестабилност во втората половина од неделата, па затоа првата половина треба да ја поминат максимално потопени во деловната сфера. Исто така, препорачливо е да ги решите финансиските прашања пред четврток, по што сите трошоци и инвестиции ќе бидат преполни со ризици. Здравјето може само да се влоши поради начинот на живот кој нема соодветен сон и свеж воздух. Романтичната страна на животот ќе биде активна за декемврискиот Стрелец, а родените во ноември ќе имаат можност да ги обноват врските кои некогаш беа прекинати поради различни причини. Можно е втората шанса да биде поуспешна.

Јарец (22 декември – 19 јануари)
На Јарците им претстои емотивно нестабилна недела, а најдобрата препорака за претставниците на земјениот знак ќе биде пасивната положба – како во деловните активности, така и во врските. Професионалното поле кое бара точност, внимание и работа со бројки може да страда од направени грешки или дејства извршени под влијание на лични емоции. Но, оние чии активности се поврзани со креативноста и уметноста ќе бидат во центарот на вниманието, уживајќи во заслужената популарност од општеството. За Јарците родени во јануари можни се ризици од конфликти со блиски пријатели, а обновувањето на нормалните односи тогаш ќе биде исклучително тешко, ако воопшто е можно. Здравјето може да се влоши поради метеоролошка нестабилност или магнетни бури, особено за оние кои имаат хронични кардиоваскуларни заболувања.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)
За Водолиите неделава ќе биде важен период за започнување на некои нови работи кои ќе ги доближат до посакуваните цели. Многумина ќе имаат можност да го подобрат своето здравје и, како резултат на тоа, квалитетот на животот. Во овој период, се препорачува да се спроведе дијагностика, прегледи и да се започне курс на лекување – сето тоа ќе биде ефективно и ќе даде добар резултат. Препорачливо е да ги поминувате викендите во природа, барем прошетките на свеж воздух најдобро ќе влијаат на вашата благосостојба. Професионалните работи ќе бараат од Водолијата да ги концентрира своите напори во првата половина од неделата, а втората ветува дека ќе биде прилично мирна и стабилна. Романтичната страна на животот ќе воодушеви многу претставници на воздушниот знак со пријатна комуникација, состаноци и заедничко дружење.

Риби (19 февруари – 20 март)
За Рибите неделата ќе донесе мирно и хармонично расположение, кое ќе продолжи до викендот. Многумина ќе се чувствуваат како волшебници, способни да прават чуда. Оние чија професија е поврзана со уметност, театар или креативност ќе се чувствуваат инспирирани и воздигнати, што не само што ќе го привлече вниманието на јавноста, туку и ќе создадат репутација за себе како талентирани и необични личности. Само хроничните бубрежни заболувања можат да го загрозат здравјето. Претставниците на овој воден знак за време на викендот може да доживеат емотивни промени поврзани со романтичната сфера, партнерите и врските. Финансиската состојба на Рибите ќе биде стабилна и ветувачка, а подобро е да планирате шопинг за петок.

Слични објави

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо
Се вчитува....