19.8 C
Скопје
02:34 - 16 јули, 2024

ОВИЕ ДВА ЗАЧИНА во топла вода ќе направат ЧУДО за вашиот организам

Кога страдате од некое нарушување или заболување, најважно е да ги следите препораките на вашите лекари, но и да се распрашате кои природни лекови можете да ги употребувате за вашата состојба.

Овој домашен лек од два зачина, вода и млеко ќе ви помогне да го прочистите телото, црниот дроб, но и да го намалите ризикот од создавање камења во бубрезите.

Ставете една шолја вода да проврие, а потоа додадете една полна лажичка куркума и потоа уште една полна ѓумбир во прав. Измешајте и додадете една шолја млеко.

Потоа процедете и по желба засладете со мед.

Ѓумбирот и куркумата се намирници кои најбрзо ги исфрлаат отровите од телото, а нивната комбинација со млеко ќе го зачува организмот здрав и витален.

Но, исто така прочитајте и во кои случаи не смеете да консумирате куркума.

Слични објави

(Фото) Клиника „Жан Митрев“ се проширува со оддел стоматологија и нови услуги во центарот за естетска дерматологија

jasmina.kantardzieva

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Сè што треба да знаете за миоми на матката

еспресо

Откриен незгоден ефект од скапиот лек за слабеење Оземпик: „Ниедна ѕвезда не сака да зборува за тоа“

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Уникондиларна ендопротеза на колено

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....