Напиток кој ќе ви помогне во борбата против холестеролот

Овој едноставен напиток ќе ви помогне во борбата против холестеролот

Консумирајте го секојдневно, во вид на замена за еден оброк. Елиминирајте ги масните и слатки продукти од исхраната и пијте поголеми колични на течности. Консумирањето на овој напиток ќе го забрза и подобри процесот на исфрлување на штетните масти од телото.

– 1 банана

– 1 портокал

– 2 шолји соино млеко со вкус на ванила

– лажичка цимет

Подготовка:

1. Исецкајте ја бананата на кругови, а портокалот на кришки и ставете ги во блендер.

2. Прелијте ги со соино млеко па додадете го циметот

3. Матете се додека смесата да стане изедначена и густа

4. Ставете во стаклени чаши и послужете се.

Слични објави

Ви отекуваат нозете? Без грижа, овој напиток ќе ги елиминира отоците!

Еспресо

ТРАГЕДИЈА ВО ХОЛИВУД: Синот на познат актер ја избодел мајка му, полицијата го застрелала (ФОТО)

Igor

Направете сами средство за отстранување на шминката (РЕЦЕПТ)

Igor

Познатиот комичар жестоко го искритикува Зукерберг!

Igor

Арнолд Шварценегер нападнат на настан во Јужна Африка (ВИДЕО)

Igor

Четири секојдневни навики кои ни го загрозуваат здравјето

Igor

Остави Коментар

единаесет + 3 =

Слични објави

Мисли кои потполно го уништуваат имунитетот на човекот!

Еспресо

Летна маска за лице – Пробајте ја маската од сливи, евтина а максимално делотворна

Igor

Овие шест фотографии покажуваат како треба правилно да ги миете рацете за да се заштитите од коронавирусот

Еспресо

3 природни средства за постојано чист и миризлив тепих

Igor

Сакате младешка и негувна кожа? Направете го овој солен пилинг за лице и тело!

Igor

Неверојатниот Хоакин Феникс и официјално повторно ќе го игра Џокер!

Igor