Комбинација за која тврдат дека спасува животи

За тоа како комбинацијата од сода бикарбоната и лимонот можат да имаат голема корист за телото постојат огромен број истражувања кои го потврдуваат тоа.

Многумина тврдат дека комбинацијата на лимон и сода бикарбона е поделотворна во отстранувањето на ракот отколку хемотерапијата, поточно околу 10.000 пати посилна.

Лимонот е докажано антиканцероген. Се тврди дека има силен ефект против цисти и тумори подеднакво. Факт е дека ова јужно овошје може да го отстрани ракот, особено кората која е преполна со терпени како што е д-лимонен.

Д-лимонен и сродните терпени (органски соединенија) покажаа дека имаат значителна корист во истражувањата врз животните, против широк спектар на различни видови на канцер.

И лимонот и содата се од алакална природа, што значи дека ја нормализираат pH вредноста на телото, па така го спречуваат ракот да се шири.

Се што треба да направите е да измешате две лажици органски лимон со половина лажица сода бикарбона.

Слични објави

Милано гореше од БРУТАЛНИ ФУСТАНИ, а тие две не се срамеа да покажат дека не носат долна облека (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Коронавирусот и сѐ почести главоболки, фактори што ги поврзуваат

Еспресо

Како за 5 секунди да проверите дали месото е свежо и квалитетно

Igor

Секоја вечер една чаша пред спиење: Исчистете ги цревата и уништете ги маснотиите

Igor

Вкусен и сочен викенд ручек: Пица од компири со пршута (ВИДЕО)

Igor

Десет моменти во кои Џејсон Момоа ги освои нашите срца (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

17 − 16 =

Слични објави

Копнежот по чоколада е сигнал дека ви недостига магнезиум

Еспресо

Време е за зимница: Направете мар­ма­лад од МОДРИ СЛИВИ

Igor

На мажите овие жени им се најпривлечни! Дали сте вие една од нив?

Igor

5-минутни вежби за совршено обликуван задник (ВИДЕО)

Igor

Кога немате идеја што да јадете: 7 здрави оброци за на работното место!

Igor

Кој е ЏОКЕРОТ, поради кого плаче цел свет: Претешкиот живот на Хоакин Феникс

Igor