38.8 C
Скопје
13:04 - 18 јули, 2024

Испијте го ова пред спиење и кажете ѝ збогум на депресијата

Несоницата е еден од најчестите проблеми на денешницата и многумина користат лекови за да се спасат од неа. Недостатокот од сон го зголемува ризикот од хипертензија, пореметување на притисокот, депресија, слабост и други болести.

За среќа, чајот од банана и цимет кој се консумира пред спиење може да го реши овој проблем.

За подготовка ви се потребни 10 минути, а ќе спиете како бебе.

Состојки:
1 литар вода,
1 банана
малку цимет

Постапка:
Отстранете ги краевите на бананата и ставете ги во вода, а потоа варете ја 10 минути. Потоа додадете цимет.

Консумирајте го овој вкусен чај еден час пред спиење.

Слични објави

(Фото) Клиника „Жан Митрев“ се проширува со оддел стоматологија и нови услуги во центарот за естетска дерматологија

jasmina.kantardzieva

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Сè што треба да знаете за миоми на матката

еспресо

Откриен незгоден ефект од скапиот лек за слабеење Оземпик: „Ниедна ѕвезда не сака да зборува за тоа“

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Уникондиларна ендопротеза на колено

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....