Испијте го ова пред спиење и кажете ѝ збогум на депресијата

Несоницата е еден од најчестите проблеми на денешницата и многумина користат лекови за да се спасат од неа. Недостатокот од сон го зголемува ризикот од хипертензија, пореметување на притисокот, депресија, слабост и други болести.

За среќа, чајот од банана и цимет кој се консумира пред спиење може да го реши овој проблем.

За подготовка ви се потребни 10 минути, а ќе спиете како бебе.

Состојки:
1 литар вода,
1 банана
малку цимет

Постапка:
Отстранете ги краевите на бананата и ставете ги во вода, а потоа варете ја 10 минути. Потоа додадете цимет.

Консумирајте го овој вкусен чај еден час пред спиење.

Слични објави

Меган Маркл како модна инспирација: Формула за облекување која од секоја жена прави дива (ФОТО)

Igor

Чисто тело за само 7 дена, веднаш направете го овој рецепт

Igor

Како да го препознаете синдромот Хашимото: Мачната болест на современата доба долго поминува незабележливо

Еспресо

Ова овошје не смеете никогаш да го јадете на празен желудник!

Слободен Печат

Спас од комарците со природни средства кои сигурно ги имате дома

Igor

ИСХРАНА ВО БОЈА: Што ги прави жолтите и портокаловите намирници здрави за вас?

Igor

Остави Коментар

три + 7 =

Слични објави

Коприва, просо и сусам за зголемување на железото во крвта

Igor

Топ 3 фризури кои ќе ги носиме оваа есен (ФОТО)

Igor

Овој тест со ладна вода открива дали имате здраво или болно срце!

Слободен Печат

Одличен природен тоник за подобрување на имунитетот

Igor

Голи сандали: Ова е најголемиот моден тренд за ова лето! (ФОТО)

Igor

14 детали кои го одвојуваат шик изгледот од вулгарниот: Секоја жена треба да го знае ова! (ФОТО)

Igor