Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Често се будите без енергија, храната што ја јадете ве прави уште поинертни, кафето не ве разбудува… Едноставно не се чувствувате добро? Можно е да имате премногу токсини во телото.

Ова се јасни знаци дека во вашето тело се насобрале многу отрови и дека време е за детоксикација.

Чувството на замор е присутно и по осум часа сон

Колку и да спиете или одморале, имате чувство дека не можете да ги завршите сите обврски што чекаат на вас.

Тоа може да биде знак дека вашето тело црпи премногу енергија за да ги исфрли вишокот токсини.

Запек

Цревата секојдневно примаат токсини од храна и му помагаат на телото да се избори со нив. Кога нашето варeњe не е редовно, сите токсини остануваат во делот на дигестивниот тракт, што има негативно влијание врз целиот организам.

Чувствителност на мириси

Ви пречат сите интензивни мириси, па дури и оние што редовно ги користите? Ако притоа почувствувате и главоболка, речиси е сигурно дека вашиот организам го мачат вишок токсини.

Имате лош здив

Лошиот здив може да настане поради бактерии во устата, но исто така тоа е знак дека цревата и црниот дроб имаат проблем со елиминацијата на отровите од телото.

Слични објави

Неверојатна сцена пред Собранието во Белград: Девојки се разголиле и направиле хаос во фонтаната

Еспресо

Во кои намирници има најмногу железо?

Слободен печат

Мелани Грифит повторно на мета на критичарите поради својот изглед: Престара си за тоа! (ФОТО)

Слободен Печат

Како да ја преживеете пандемијата и да го победите стравот

Еспресо

Советот на Марта Стјуарт за повеќе никогаш да не ве боли грло! (ВИДЕО)

Еспресо

Намалете ги килограмите без диета: Внесете протеини пред вежбањето

Еспресо

Остави Коментар

оне × оне =

Слични објави

Слабејте здраво! Колку вода треба да пиете за да ги стопите наталожените маснотии

Еспресо

Елиминирајте ја габичната инфекција на ноктите со сода-бикарбона

Igor

Шерон Стоун на 63 години изгледа совршено, а еве како изгледала како тинејџерка – Не би ја препознале… (ФОТО)

Еспресо

Бразилката Алесандра Амброзио позираше во бикини (Фото)

Еспресо

Половина свет зборува за водителката која без градник водеше емисија за економија! (ФОТО)

Зошто треба да ги избегнувате бананите за појадок?

Еспресо