25.8 C
Скопје
15:01 - 28 мај, 2024

Зеленски за извозот на жито од Одеса: „уште е рано за славење“

„Ќе видиме дали безбедноста е навистина загарантирана“.

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави вчеравечер дека е „премногу рано“ да се слави целосното обновување на украинскиот извоз на жито, откако првиот брод вчера го напушти пристаништето во Одеса.

„Во овој момент е премногу рано да се донесе заклучок и да се направат какви било предвидувања, чекаме да видиме како ќе функционира договорот и дали безбедноста е навистина загарантирана“, рече Зеленски во својот вообичаено вечерно видео обраќање, пренесува анса.

Слични објави

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо
Се вчитува....