Телохранителот на Мајкл Џексон откри зошто тој секогаш носеше маска!

На службениот проофил на покојниот Мајкл Џексон се појави фотографија на која пејачот носи црна маска и шешир, поминувајќи покрај фановите.

„Бидете паметни и сигурни“, пишуваше на фотографијата, а некои медиуми овој знак го протолкуваа како Џексон да ја „предвидел“ пандемијата од коронавирусот.

Судејќи според зборовите на неговиот долгогодишен телохранител Мет Фидес, Џексон носел заштитни маски, бидејќи се плашел дека во светот ќе се прошири вирус.

Be smart and stay safe!

Publiée par Michael Jackson sur Dimanche 22 mars 2020

„Целата оваа ситуација Џексон ќе ја прокоментираше со „Нели ви реков?“, тврди неговиот телохранител.

„Знаеше дека природна катастрофа секогаш некаде не чека. Беше многу свесен и секогаш велеше дека може да бидеме избришани од лицето на земјата“, додаде Фидес.

Маските своевремено станаа заштитен знак на Мајкл, па не изгледаа чудно на него, туку напротив, како дел од неговиот стајлинг. Сепак, Фидес секогаш се шегувал дека маските на Мајкл му предизвикуваат да се чувствува непријатно и дека го срами носејќи ги, па затоа не сакал да биде со него на фотографиите. Но, позади сето тоа постои добра причина.

View this post on Instagram

Er war Markenzeichen und ständiger Begleiter: der Mundschutz von @michaeljackson (†50). Jetzt enthüllt Ex-Bodyguard @officialmattfiddes , warum der King of Pop so gut wie nie oben ohne unterwegs war. Jacko trug den Mundschutz nicht aus modischen, sondern aus medizinische Gründen: Er hatte ständige Angst vor einem tödlichen Virus wie ##covid_19 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Mehr dazu auf unserer Webseite – Link in der Bio🤗 ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Keine Promi-News mehr verpassen >>> @klatsch_tratsch.de ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ [Fotos: : imago images / ZUMA Press] ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #michaeljackson #kingofpop #mattfiddes #bodyguard #virus #mask #protect #scared #death #corona #coronacrisis #pandemie #klatschundtratsch #prominente #stars

A post shared by klatsch-tratsch.de (@klatsch_tratsch.de) on

„Ми велеше: „Мет, не смеам да се разболам, не можам да ги изневерам своите обожаватели. Ми доаѓаат концерти. На оваа планета сум со причина. Не смеам да го оштетам својот глас, морам да останам здрав, бидејќи не знам со кого ќе се сретнам денес и не знам што би можел да му пренесам“, додаде тој.

„Тој лик беше многу интелигентен и денес сигурно ќе беше тажен што никој не го слушаше и носењето маски не го сфатија сериозно“, закклучи Фидес.

Слични објави

Вака се ужива: Бекамови на одмор во Мајами (ФОТО)

Igor

Тие во 2020 полнат 60 години: Нема да поверувате дека оваа ЈУГОСЛОВЕНКА е родена 1960 година, па ќе се запрашате што правите погрешно (ФОТО)

Еспресо

Вкусно и здраво: Дали сте пробале омлет со коприви?

Igor

СТАНА МАЈКА за прв пат на 45 години! Познатата пејачка не ја крие среќата

Igor

Џаред ГИ СОГОЛЕ Хрватите: Од цената на билетите ЌЕ ВИ СЕ СВРТИ, а еве што тоа вклучува

Igor

Јогурт и кисело млеко за подолг живот

Igor

Остави Коментар

9 + Шестнаесет =

Слични објави

„Илјада пати реков дека не сум за во кујна“: Пицата на Аца Лукас која не сакате да ја пробате (ФОТО)

Еспресо

ИМААТ РОК ОД 8 ДЕНА: Судот донесе пресуда, Северина веќе НЕ СМЕЕ да го прави ова!

Igor

Кајли Џенер раскина со Тревис Скот: По 2 години забавување, љубовта згасна

Igor

Објавени фотографии од српскиот фото модел која беше брутално претепана од својот дечко (ФОТО)

Igor

БРУК ШИЛДС: Никој не може да заработува од моето име

Igor

Најмладата милионерка облечена само по чорапи на себе! (ФОТО)

Igor