Ѓорѓе Давид позитивен на коронавирус: Очаен сум, ова е пекол!

Ѓорѓе Давид (55) е позитивен на COVID – 19, коронавирусот.

– За жал… потврдено е дека имам коронавирус. Не разбирам… Очаен сум. Вирусот ќе помине. Но… болницата! Пекол! Како да си во затвор! Во војска! Луѓе… Чувајте се. Ве молам – порачал рокерот кој веќе 4 дена лежи во болница.

Директорот на Ѕвездите на Гранд, Саша Поповиќ изјавил дека жирито на шоуто имало конткат со Ѓорѓе Давид, меѓутоа последен пат на 26 фебуари.

 

 

Слични објави

Фестивал во Италија каде музичарите свират на инструменти направени од мраз (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон има важен совет за сите родители: Уживајте во едноставните работи со вашите деца

Еспресо

Еве како изгледаат сопругите на познатите актери: Животот во сенката на големата слава! (ФОТО)

Igor

Цеца, Лепа Брена, Здравко Чолиќ… Српските ѕвезди поради коронавирусот ги откажаа концертите и останаа со празни џебови

Еспресо

Ивана направи секси долна облека од тоалетна хартија и покажа како и стои (ФОТО)

Еспресо

Анџелина Џоли ПРОГОВОРИ ЗА РАЗВОДОТ со Бред Пит: „Се чувствував како нешто мало и безначајно“

Igor

Остави Коментар

пет + Шестнаесет =

Слични објави

Саша Матиќ 16 години е во брак со сопругата, но поради оваа причина веднаш би ја НАПУШТИЛ

Igor

Секси е благ збор: Сузана Гавазова се соблече на крајот од летото (ФОТО)

Igor

Никој не знае да носи одело толку добро како Меланија Трамп! (ФОТО)

Еспресо

За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО)

Васко Спасоски

Зошто никогаш не привлекувате добри мажи? Ние ќе ви ја кажеме вистината!

Igor

43-годишна мајка на четири деца прогласена за најубавата жена во светот (ФОТО)

Еспресо