-5.2 C
Скопје
00:23 - 26 јануари, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПОРАЧУВА: Издржете го студов, ни доаѓа сончев период, еве кога!

– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло преку ден со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а Долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 2 до 9 степени – вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен и од северозападен правец и истиот повремено ќе засилува на интензитет. Максималната температура ќе се искачи до околу 4 степени.

Според Попоски за време на викендот, како и во почетокот од следната недела времето ќе се задржи стабилно, суво и сончево со мала локална облачност. Утре се уште ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец. Минималните температури насекаде ќе се спуштаат под нулата, односно истите ќе се спуштаат во интервалот од -9 до -2 степени. Максималните пак ќе се искачуваат во интервалот од 2 до 11 степени во најтоплите предели од државава.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....