3.8 C
Скопје
20:24 - 5 декември, 2023

Протекоа пораките на Горан Иванишевиќ до поранешната сопруга: „Најдобро нешто е што те изневерив“

Драмата меѓу Горан Иванишевиќ и неговата поранешна сопруга Татјана Драговиќ продолжува.

Неделниот весник „Национал“ објави нови пораки разменети меѓу двајцата во 2021 година, во кои поранешниот тенисер и сегашен тренер на Новак Ѓоковиќ ја навредува својата поранешна сопруга.

– Најдоброто нешто што го направив во овие 15 години беше тоа што те изневерив, но, за жал, згрешив што повторно бев со тебе – пишува во една од пораките.

Како што понатаму се наведува, Иванишевиќ во своите пораки ја навредувал поранешната сопруга и нивното дете.

Да потсетиме, Иванишевиќ на почетокот на неделата јавно се огласи на социјалните мрежи и ги спомена судењата што ги имаат, како и дека ќе се обиде да ги добие „сите пари што во моментов се кај неговата поранешна сопруга“.

Оваа тема ја истражуваше и неделникот „Национал“, кој откри дека Иванишевиќ неколку пати ја тужел својата поранешна сопруга и дека судот ѝ го блокирал целиот имот. Покрај тоа, тој наводно покренал постапка и против ќерката А. И. Сега бара од неа половина од станот што ѝ го дала Татјана.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....