Милионите буквално му паднале од небо – Жежок камен вреден 1,5 милион евра му го пробил кровот и слетал во дневната

На сиромашниот Џошуа од Индонезија милионите буквално му паднале од небо…

Џошуа, кој во животот досега изработувал ковчези, многу се уплашил и изненадил кога едно попладне огромен камен му го пробил кровот и упаднал во неговата дневна соба. Каменот бил многу жежок, раскажал Јошуа, па така тој и неговата жена со помош на мотики го изнеле од домот.

Врелиот камен, со големина на фудбалска топка и тежок 2,2 килограми, е метеорит стар 4.5 милијарди години и веројатно е еден од најзначајните кои некогаш се нашле на земјата.

Џошуа го продал каменот за 1,5 милиони долари. Тој вели дека повеќе нема да изработува ковчези, а дел од парите ги инвестирал во своето село да изгради црква.

Таткото на три деца изјави дека тој и сопругата сакале да добијат уште една ќерка и дека сега се уверени дека ова е знак од вселената дека треба да имаат.

Слични објави

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Еспресо

Хрватската пејачка гола ужива на Бали: Влезе во када полна со цвеќе, а се околу неа е луксузно! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џастин Бибер ги запрепасти фановите со оваа фотографија! (ФОТО)

Еспресо

Ова езеро е прогласено за најубаво во светот (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за 18 јуни: Ќе бидете мотивирани и полни со елан

Еспресо

Во недостаток на храна, поларните мечки се јадат едни со други: Некои ги јадат и своите младенчиња!

Еспресо

Остави Коментар

11 − девет =

Слични објави

Оскаровецот Хоакин Феникс на дело – Спаси крава и теле од кланица (ВИДЕО)

Еспресо

Бијонсе донира 6 милиони долари за организациите кои се занимаваат со ментално здравје за време на коронавирусот

Еспресо

Таа е една од најплатените љубовници на сите времиња: Има сè што ќе посака (ФОТО)

Еспресо

Убавата скопјанка Ангела Јакимовска освои титула за „Miss Best Body“ на „Miss Europe“ во Бејрут! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ќе ве освои на прва: Џон Леџенд со солзи во очите запеа за сопругата Криси Тајген и бебето кое го изгубија! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бали Бег во агонија: Купил вила од 2,5 милиони евра му се закануваат дека ќе му го киднапираат детето (ФОТО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarian