Меланија Трамп годишно троши преку 200.000 евра на облека, а еве кој плаќа за сето тоа!

Првата дама на САД, Меланија Трамп во 2019 година на облека потрошила повеќе од 218 илјади евра, пишува „Elle“.

профимедиа

Дека за време на мандатот на нејзиниот сопруг многу ќе се зборува за нејзиниот стил беше јасно веќе на инаугурацијата каде се појави во впечатлив светло-син комплет со потпис од „Ralph Lauren“, а најголемиот дел од облеката во нејзиниот плакар ги потпишуваат најлуксузните модни брендови како што се „Dior“, „Louis Vuitton“ и „Marc Jacobs“.

Profimedia

Затоа не изненадува прашањето што се наметна помеѓу младите Американци, а тоа е кој ја плаќата сета нејзина облека и дали плаќа даночни обврзници? Но, одговорот на тоа прашање пријатно ја изненади јавноста.

Profimedia

Всушност, Меланија целата своја облека ја плаќа сама, што за медиумите изјави портпаролката за Белата куќа, Стефани Гришам, а доколку може да се верува на уште една информација што исплива во јавноста, на својата сметка во банка Меланија има неверојатни 38 милиони долари.

Слични објави

Неговиот изглед влева страв во коски: Ксердан можеби не е убав, но затоа е најмилиот мачор (ФОТО)

Еспресо

Марот Роби поинаку ја поминува самоизолацијата: Актерката чита приказни на камера за децата кои се дома! (ВИДЕО)

Еспресо

Сакате да ги отстраните вештачките трепки, а салоните не работат? Еве што можете да направите во домот!

Еспресо

Клои Кардашијан сака да има уште едно дете со поранешното момче кое ја изневери! (ВИДЕО)

Еспресо

Били Ајлиш се соблече на концерт во Мајами: Чувствувам како ме гледате! (ВИДЕО)

Еспресо

Зошто секој ден треба да го чистите лицето со јаболков оцет?

Igor

Остави Коментар

9 + 16 =

Слични објави

Наши миленици: МО & ЧАРЛИ

Еспресо

Славниот рапер Тајга проба да ја заведе Ава Карабатиќ на Инстаграм, а таа со ладнокрвна „корпа“ го спушти на земја (ФОТО)

Еспресо

Досега невидени фотографии од Мерилин Монро: Холивудската убавица не престанува да ги восхитува сите дури и половина век после смртта (ФОТО)

Еспресо

Знаци кои откриваат колку сте вљубени во вашиот партнер

Еспресо

Ова ќе биде првата работа на Меган Маркл после напуштањето на кралското семејство!

Еспресо

Музичарите и уметниците заборавени: Панчо од ДНК прашува дали некој се сети на нив?!

Васко Спасоски