33.8 C
Скопје
19:08 - 22 јули, 2024

Марија Шерифовиќ се слушнала со Сања Кужет по породувањето, ги раскажа деталите: Бебето е супер

Водителката Сања Кужет се породи пред два дена, на 2 јули, во строга тајност и го роди своето трето дете – машко.

Таа и нејзиниот сопруг Немања Живојиновиќ го дале името Вук.

Во оваа прилика пејачката Марија Шерифовиќ, која и самата доби син пред неколку месеци, објави дека се слушнала со Сања по породувањето.

– Се слушнавме. Сања е супер, сѐ е добро и како што треба. Бебето е одлично. Сакам да ѝ честитам и да го направам Вук добро, фер и бестрашно момче – изјавила Марија за „Гранд“.

Да потсетиме, по повод раѓањето на Сања се огласи и Гранд продукција.

– Со гордост и радост се соопштува дека нашата Сања Кужет вчера наутро се породи со царски рез и на свет донесе машко дете Вук Живојиновиќ. И мама и бебето се чувствуваат одлично, им благодариме на сите за вниманието – велат од продукцијата.

(Фото+видео) Душко Тошиќ „уловен“ на настап кај пријателката на Карлеуша: Еве со кого беше додека пеела Милица Павловиќ

Слични објави

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо
Се вчитува....