19.8 C
Скопје
06:34 - 24 септември, 2023

(Фото) Дејвид и Викторија Бекам летуваат во Хрватска: Еве каде престојуваат и колку плаќаат

Семејството Бекам втора година по ред е во посета на Хрватска.

Дејвид и Викторија се во брак 24 години и имаат четири деца – синовите Бруклин, Ромео и Круз и ќерката Харпер.

Познатиот пар е фотографиран на островот Лопуд, а ова е втора година по ред како престојуваат во областа Дубровник, пишува Јутарњи.хр.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CRUZ (@cruzbeckham)

Престојуваат во луксузната вила наречена Лопуд 1483.

Станува збор за некогашен манастир Рождество на Богородица, кој бароницата Франческа фон Хабсбург го обновила и денес е една од врвни локации на Јадранот. Во рамките на комплексот има и Света градина, пишува хрватски Индекс.

Изнајмувањето на луксузниот комплекс за еден ден чини 10.000 евра за десет лица, а цената на едно ноќевање е околу 1.400 евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lopud1483 (@lopud.1483)

Семејството Бекам крстареле низ Италија пред да пристигнат во Хрватска.

Легендарниот фудбалер е косопственик на американскиот Интер Мајами, а одлично се снајде, откако во МЛС го доведоа еден од најдобрите играчи на сите времиња, Лионел Меси.

Аргентинецот игра одлично во дресот на Интер и веќе има постигнато 10 гола на седум натпревари.

 

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

Марина Абрамовиќ доби покана од Зеленски да биде амбасадор на Украина

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо
Се вчитува....