34.8 C
Скопје
18:28 - 22 јули, 2024

(Видео+фото) Дарко Лазиќ вози Ролс Ројс од 300.000 евра! Се пофали со „ѕверот“, а потоа ја извози и сопругата

Српскиот фолк пејач Дарко Лазиќ ги изненади своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм со нова објава.

Лазиќ позирал покрај скап автомобил од марката Ролс Ројс, а потоа во истиот лускузен автомобил тргнал да ја земе сопругата Катарина, пишува српски „Телеграф“.

– Ајде малечка – ѝ рече Дарко на Катарина кога се паркирал пред влезот и ја повикал да влезе, а таа не го криела задоволството кога го видела зад воланот на таков „ѕвер“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)


Инаку, цената на оваа луксузна машина изнесува повеќе од 300.000 евра. Регистерските таблички на автомобилот се странски, а колку што можеме да забележиме се работи за модел на Rolls Royce Cullinan.

Дарко и Катарина тргнале да се прошетаат низ маалото. Таа го снимила сопругот како вози насмеан и како ужива зад воланот, а сè можете да погледнете во видеото.

Слични објави

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо

(Фото) Џина Џиновиќ има нов дечко: Веќе не го крие и страсно се љуби со него пред сите

Еспресо
Се вчитува....