32.8 C
Скопје
20:45 - 15 јули, 2024

Џенифер Лопес и Бен Афлек продаваат мебел и антиквитети од нивниот имот: Дел од нив се веќе купени!

Глумците Лопес и Афлек ги ставија на продажба мебелот и антиквиттите од нивниот, до неодамна заеднички, дом.

Инсајдер од кругот на славните изјавил за Пејџ сикс дека Џенифер Лопес и Бен Афлек одлучиле да ги продадат уметничките дела, вклучително и слики, кои се наоѓале во нивниот заеднички дом во Лос Анџелес. Се наведува дека дел од антиквитетите биле купени уште на почетокот на јуни.

Во мај се појавија гласини дека Џенифер Лопес и Бен Афлек имаат сериозни проблеми во нивниот брак. Се известуваше дека глумецот се иселил од нивниот дом во изнајмена куќа која се наоѓа во близина на неговата поранешна сопруга, Џенифер Гарнер.

Покасно се дозна дека Џенифер Лопес и Бен Афлек ангажирале агент за продажба на нивниот дом, кој го купиле за 60 милиони долари минатата година. Сега, славните личности се надеваат да заработат околу 65 милиони од продажбата на имотот.

Кон крајот на јуни, Џенифер Лопес отпатувала на одмор. Пејачката беше забележана во Италија во друштво на пријатели. Истовремено, Бен Афлек остана во Лос Анџелес со своите деца.

Претходно беше известено дека Бен Афлек ги изнел последните лични работи од заедничкиот дом со Џенифер Лопес.

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....