Направете го сами најдоброто и најевтиното средство за чистење стакло (ВИДЕО)

Понекогаш едноставно не е доволно да купувате разноразни средства за чистење, особено кога станува збор за прозорците. Од многу производи остануваат бели траги и прозорците никогаш не се блескаво чисти.

Ако сакате на едноставен, брз и евтин начин да го направите најдоброто средство за отстранување на нечистотијата од прозорците, пробајте го овој рецепт.

Ова домашно средство за чистење на стакло воопшто нема да му наштети ниту на вашето здравје. Состојките кои ви се потребни најверојатно ги имате во домот, а тие се:

– 2 чаши вода

– 1/4 чаша алкохолен оцет

– половина лажица средство за миење садови.

Сите состојки полека помешајте ги со цел да не создадете пена. Нанесете со прскалка на стаклото и избришете со памучна крпа.

Со ова средство можете да ги чистите и стаклата од туш кабината бидејќи совршено ќе ги отстрани дамките од бигор.

Слични објави

Пенелопе Круз го освои Париз во малиот црн фустан на „Шанел“! (ФОТО)

Слободен Печат

За жолтиот капут на Меланија Трамп на гламурозниот прием кај кралицата долго ќе се зборува (ФОТО)

Слободен печат

Фановите збунети: Што се случува меѓу принцот Вилијам и Кејт? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шешељ на Јована и кажа дека има убави нозе! Сопругата на Жељко, Јована Јоксимовиќ жестоко му одговори! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќе ви ги стопли срцата: „Бабамразици“ делеа новогодишни пакетчиња во Скопје (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Генијален трик со кој бананите ќе останат свежи и до недела дена! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

седум − 5 =

Слични објави

5:37… Морам да ја измијам косата, тој секогаш ми вели: “Мамо, сакам да заспијам со твојата миризлива коса…“

Слободен печат

Толку е згодна што сите се вртеа по неа : Кендал Џенер во бикини од 150 евра (ФОТО)

Слободен печат

Бритни Спирс фотографирана на базен на 38. роденден: Славеше со момчето, ама сите зборуваат за нејзиниот изглед! (ФОТО)

Слободен печат

Како дете уринирал во вискито на Харис Џиновиќ: Синот на Марина Туцаковиќ по многу години кажа што мисли за пејачот

Слободен печат

Слават заедно: Џенифер Анистон и Бред Пит видени заедно (ФОТО)

Слободен печат

Сите нечистотии од фугите исчезнуваат: Оваа мешавина гарантира совршено чисти керамички плочки (РЕЦЕПТ)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian