10.8 C
Скопје
19:41 - 20 април, 2024

(Фото) Хаос во емисијата „Амиџи шоу“: Венди го удирала Десингерица, се туркале и врескале еден на друг

Весна Вукелиќ Венди се скарала со Десингерица во емисијата „Амиџи шоу“.

Драгомир Деспиќ, попознат како Десингерица, гостувал во емисијата „Амиџи шоу“ каде постојано го привлекувал вниманието на сите.

Ги соблекол чевлите, ги покажал валканите чорапи, ја плукнал гумата за џвакање, гостите ги нарекувал „бајо“, а потоа влегол во жесток конфликт со пејачката Весна Вукелиќ Венди. Пејачката одговарала на прашања од Инстаграм, а едно од нив се однесувало на нејзиниот приватен живот. Венди објаснила зошто приватниот живот го држи подалеку од очите на јавноста, додека Десингерица упорно ја прекинувал.

Венди го навела Здравко Чолиќ како пример за личност која мајсторски го крие својот живот, додека Десингерица ја исправил, посочувајќи дека „пред сто години било полесно“.

„Венди, не се расправај со мене, бајо! Здравко Чолиќ беше кога немаше компјутери или интернет, но сега е примерен човек кој има милион години. Тоа не е навреда, тој е многу постар од нас, тој ти е легенда, чао, легенда, го боли увото ако има песна, тој е веќе легенда и оставил печат“, објаснил Десингерица.

“Но, интересот за неговиот приватен живот е постојан, тој да сака… Намерно го спомнав најголемиот. Мудар е и не зборува за приватниот живот”, го прекинала Венди, а потоа збеснала и почнала да вика.

„Стоп Венди, чекај те молам! Застани, Венди, те молам, што е работата? Потоа следело туркање!

Слични објави

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ позираше во вежбална: Водителката ја покажа долната облека

Еспресо

„Жал ми е за секој развод, некогаш е неизбежен“: Мелина експресно раскрсти со Харис Џиновиќ

Еспресо

Тронот на Монако може да го преземе сестрата на принцот Алберт: Неговиот татко се сомневаше во него! 

еспресо

Шокантни детали за Шарлин и Алберт од Монако: Таа троши како луда, а тој ги плаќа и љубовниците

еспресо

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јована Јоксимовиќ: „Ги малтретира вработените, нека ја покаже дипломата!“

еспресо
Се вчитува....