14:05 - 19 април, 2024

(Видео) Лазар Ристовски првпат го прослави Денот на вљубените со 39 години помладата девојка: Ти си мој чекор и блуд!

Лазар Ристовски годинава го прославува Денот на вљубените со својата нова девојка Аница Лазиќ, која е 39 години помлада од него.

Популарниот актер во оваа прилика се огласи на социјалните мрежи и на својата избраничка ѝ честиташе посебен ден.

Најконтроверзниот пар на регионаланата јавна сцена од почетокот на нивната врска привлекоа големо внимание во јавноста, а познатиот актер не се колеба да покажете колку е заљубен во партнерката на социјалните мрежи. А судејќи по објавите, тој е заљубен преку глава!

Ристовски на Денот на вљубените реши да ѝ изрази љубов на младата Аница во стихови, а на Инстаграм објави видео како ја рецитира „Песна за жена“ од Јован Дучиќ.

„Ти си мојот момент, и мојот сон, и сјајна
мојот збор до шумата; мојот чекор и блуд;
ти си само убавина колку што си тајна
и само вистина колку што си желба.
Остани недостижна, нема и далечна,
бидејќи сонот за среќа е повеќе од среќа.
Биди неповратна, како младоста,
твојот сон и ехо нека бидат сѐ што памети…

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....