33.8 C
Скопје
16:19 - 24 јуни, 2024

Ознака : урнебес

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО СЛОВАЧКА: „Липтауер“ – постарото братче на „Урнебес“

Еспресо
Липтауер е класично јадење што обично се состои од различни видови свежи или крем сирења, помешани со мелена пиперка и разновидни свежи билки и зачини....