11.8 C
Скопје
04:00 - 23 мај, 2024

Ознака : луптауер

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО СЛОВАЧКА: „Липтауер“ – постарото братче на „Урнебес“

Еспресо
Липтауер е класично јадење што обично се состои од различни видови свежи или крем сирења, помешани со мелена пиперка и разновидни свежи билки и зачини....