Ознака : умереноста

Здравје

Здрави намирници кои можат сериозно да ви наштетат доколку ги консумирате во големи количини

Igor
Умереноста е важна и кај здравите намирници, бидејќи секогаш постои шанса дека ќе консумирате премногу „добри работи“. Без разлика дали се работи за јаткасти плодови,...