14.8 C
Скопје
06:11 - 22 мај, 2024

Ознака : Томислав Маниќ

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Разговор со Томислав Маниќ: Пред 30 години ја снимив ,,Црвени рози“ – денес се гордеам што таа песна е евергрин

Кате Божиновска
Со Томислав Маниќ – доајенот на македонската забавна музика се потсетуваме на евергрините „Кажи зошто ме остави“ и „Црвени рози“. Со својот карактеристичен пријатен глас,...