24.8 C
Скопје
04:10 - 23 јуни, 2024

Ознака : црвени рози

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Разговор со Томислав Маниќ: Пред 30 години ја снимив ,,Црвени рози“ – денес се гордеам што таа песна е евергрин

Кате Божиновска
Со Томислав Маниќ – доајенот на македонската забавна музика се потсетуваме на евергрините „Кажи зошто ме остави“ и „Црвени рози“. Со својот карактеристичен пријатен глас,...