11.8 C
Скопје
04:13 - 23 мај, 2024

Ознака : Татјана Јаковљева

РетроСлајдер

Последната љубов на Мајаковски: Цвеќиња од него добиваше со децении по неговата смрт

Еспресо
Таа беше последната љубов на Мајаковски, блиска пријателка на Марлен Дитрих и муза на Кристијан Диор. Татјана Јаковљева е родена во Русија, но се пресели...