10.8 C
Скопје
11:02 - 10 декември, 2022

Ознака : св јован милостив

Лајфстајл Ретро Секојдневие Слајдер Стил

Што (не) треба да правите денес на Св.Јован Милостив: Парите потрошени на 25 ноември за нешто долгоочекувано брзо ќе се вратат

Еспресо
Православните на овој ден – 25 ноември- се сеќаваат на Александрискиот патријарх Јован Милостив. Народот верува дека ова е последниот ден од годината кога можеш...