17.8 C
Скопје
05:54 - 20 мај, 2024

Ознака : мапели

ЛајфстајлСцена

НОВА КРАЛСКА ВЕНЧАВКА: Се мажи принцезата Беатрис

Igor
Британското Кралство објави денес дека принцезата Беатрис од Јорк ќе се омажи за тајкунот Едуардо Мапели Моци. Нејзиниот татко принцот Ендру и мајката Сара Фергусон...