19.8 C
Скопје
22:10 - 19 мај, 2024

Ознака : македонсија

СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЖЕНИТЕ ДОМИНИРАА НА БЕРЛИЕНАРЕ 2022: Филмот„Алкарас“ е добитник на Златна мечка за најдобар филм

М.Р.
Филмот „Алкарас“ (Alcarràs) на шпанската режисерка Карла Симон, за борбата на каталонското семејство одгледувачи на праски, ја доби „Златната мечка“ за најдобар филм на Берлинскиот...