Ознака : мадам тисо

Свет Сцена

Музејот „Мадам Тисо“ не ги сака повеќе: Фигурите на славниот пар се остранети (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот лондонски музеј „Мадам Тисо“ ги издвоил восочните фигури на принцот Хари и неговата сопруга Меган од други членови на кралското семејство, како одговор на...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Восочните фигури на Меган и Хари повеќе не се покрај кралицата во музејот „Мадам Тисо“!

Слободен Печат
Принцот Хари (35) и Меган Маркл (38) вчера вечер објавија дека се повлекуваат од кралската должност, а таа одлука ја донеле без знаење на кралицата...