17.8 C
Скопје
05:53 - 20 мај, 2024

Ознака : лукашенко

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Лукашенко најави доопремување на авионите Су-24 за нуклеарно оружје

Еспресо
Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави дека белоруските бомбардери Су-24 биле трансфрмирани за да носат нуклеарно оружје. Ова го пренесува агенцијата Спутник од Белорусија. Лукашенко рече...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

(Фото) Кучето на белорускиот претседател Лукашенко „седи“ среде поставената маса

Еспресо
Силно критикуван од Европа за поддршката на Русите, претседателот на Белорусија Александар Лукашенко беше снимен на банкет во друштво, но и во една многу невообичаена...