17.8 C
Скопје
23:08 - 19 мај, 2024

Ознака : леонардо дел векио

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Приватната страна на Леонардо Дел Векио: Двапати ѝ го дал срцето на иста жена на која ѝ се враќал до крајот на животот, шесте деца разумно ги држел далеку од менаџерските позиции

Еспресо
Голема страст за животот, за жените, за љубовта отсекогаш го придружувала Леонардо Дел Векио на неговиот извонреден претприемачки пат. Основачот на Luxottica, кој почина во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Каде оди наследството од 30 милијарди евра на милијардерот Леонардо Дел Векио; што добиваат директорите, а што децата

Еспресо
Си замина италијанскиот милијардер Леонардо Дел Векио, но едно од најпоставуваните прашања е кому оди наследството?  Визионер, брилијантен претприемач, пријател на многумина и неверојатен човек....